'Petite Fleur' – פרח קטן, הינו מופע שנסונים אותנטי, בשפה הצרפתית, אשר מועלה בהצלחה רבה בחמש השנים האחרונות על בימות היכלי התרבות והתיאטראות המובילים בארץ. על ההפקה כולה אמון בית העסק המשפחתי 'אבן חיים הפקות מוסיקה ותיאטרון'  להרחבה לחץ כאן >


בימים אלו שוחרר לרדיו הסינגל החדש של הרכב המופע - 'לאור הזיכרונות / A la lumière des souvenirs', אשר כולו מחווה לענקית הזמר העברי - שושנה דמארי, במלאת עשור ללכתה. להאזנה לחץ כאן > 

 

במהלך חודש פברואר 2015, עלה מופע ההמשך החדש –'Petite Fleur 2'.
במופע זה, נפגשים על במה אחת, גדולי השנסוניירים לדורותיהם: שארל אזנבור, אדית פיאף, ז'ילבר בקו, איב מונטאן, דלידה, אנריקו מאסיאס, ז'ו דאסין, מישל פוגאן, שארל טרנה, ג'ורג' מוסטקי, סרג' למה, אלן ברייר ועוד רבים וטובים – בביצוע צוות של 9 אומנים וירטואוזיים. והכול, תחת מעטה של עיבודים מוסיקליים מלאי פרשנות מקורית ובעלת ארומה צרפתית נוסטלגית, אשר תיקח את הצופים למסע מעורר זיכרונות ומלא התרגשות.

 

"איש מבוגר שנזכר באהובתו הצעירה,
אהבה ממבט ראשון.
הרומנטיקה של הבוהמה.
פרידה עצובה, אם על ערש דווי.
זיכרונות ילדות.
געגועים למולדת....
קחו את כל הרגעים האלה, רגעים אמיתיים מהחיים של כולנו.
עטפו אותם במילים ומנגינה – והרי לכם השנסון הצרפתי...".

(מתוך פתיחת המופע 'פרח קטן').

 

 

'פרח קטן' אשר זכה להצלחה גדולה מרגע עלייתו לבמות בשנת  2009, הועלה למעלה מ-400 פעמים בהיכלי התרבות והתיאטראות השונים ברחבי הארץ - מצפון ועד דרום, תוך שהוא מביא לקדמת הבמה את הקלאסיקות הגדולות והעל-זמניות של מיטב היוצרים והמבצעים בז'אנר השנסונים הצרפתיים. 

מחכים לכם.....

קליפ הפרזנטציה של 'Petite Fleur - פרח קטן'

 

 

במקביל,שוחרר לרדיו הסינגל המקורי – 'אהבה בשניים'להאזנה לחץ כאן > ) אשר צעד במשך 3 שבועות במצעד השירים של רשת ג' – מקום בצמרת, ואשר זכה להשמעות מכובדות בתחנות הרדיו בארץ ובפאריס.

לסקרנים - הרעיון ליצירת המופע נולד על ידי ג'ו, נגן הגיטרה והזמר המרכזי במופע, אשר ספג את התרבות הצרפתית עוד בביתו טרם עלייתו ארצה ממרוקו, דרך צרפת, והנחיל אותה הלאה, לילדיו.
שני ילדיו, אשר משתתפים אף הם במופע: מני אבן חיים – האמון על העיבודים והניהול המוסיקלי וכן מנגן ושר, ושני גלבוע – זמרת ומנחת המופע אשר אמונה על הכתיבה והבימוי של המופע – גילו חיבור יוצא דופן לז'אנר הצרפתי, וביחד עם אביהם, החליטו ליצור מופע שנסונים אותנטי אשר ירגש את צופיו באופן ייחודי ויהיה כולו בנימה אישית, אינטימית וכנה.   
   
ואכן, הביקורות המפרגנות לא איחרו להגיע. אחת הביקורות היותר בולטות לה זכה המופע, היה של 'מגזין   G ' של עיתון 'גלובס' – במסגרת כתבה מקיפה שנערכה על השפעת התרבות הצרפתית בארץ (לקריאה לחץ כאן), אשר, בין היתר, הכתיר את המופע כ: "אחת התופעות הגדולות של המהפכה התרבותית הצרפתית בישראל בשנה האחרונה...". לצד זאת, כלל מוסף 'גלריה' של עיתון 'הארץ' המלצה מפרגנת ומכובדת על המופע במסגרת מגוון אירועים שהתקיימו בעיר תל אביב לאחרונה (לקריאה לחץ כאן) וכן משרד התיירות הכליל את המופע בקטגוריית מופעי המוסיקה המומלצים באתרו. 

רבים ציינו לאחר הצפייה ב-'פרח קטן', כי נסחפו היישר אל סמטאותיה של 'פריז הקטנה' על צבעיה, ניחוחותיה, גינוניה וצליליה...וחלקם אף באו לצפות בו בפעם השנייה, השלישית והרביעית... 

 

 

לכך יש פרשנויות רבות ומגוונות. אולי מילות הסיום של המופע, יוכלו להאיר במעט את הנסתר:


"וכך, לאט בעדינות ובשקט, מפלס השנסון את דרכו עמוק אל תוך ליבנו,
ולנו לא נותר, אלא להישבות בקסמו.
והוא נשאר כשהיה – אמיתי וחודר,
עוצמתי ומרגש.
פשוט אך גם מורכב.
מצית הזיכרונות אך בעיקר מצית הרגשות.
אז אנחנו מקווים שהערב עשינו לכם חשק להתאהב מחדש ולא רק במוסיקה הצרפתית...".

 

גם במופע ההמשך אנחנו מבטיחים להמשיך ולרגש אתכם, להפתיע אתכם ולהמשיך לגרום לכם להתאהב בשנסונים המוכרים והידועים, אך גם להתאהב במי שהכי מענג להאזין איתם למוסיקה רומנטית ונוסטלגית שכזו – אלו אשר לצידנו.